Intrastat, obchodování v EU

 

Intrastat, obchodování v EU

Obchodování v EU a pohyb zboží v rámci členských zemí Evropské unie je pouze evidován systémem sběru dat formou statistických výkazů předávaných celnímu úřadu. Souhrně se tento proces nazývá INTRASTAT. Povinnost vykazovat data prostřednictvím statistického hlášení INTRASTAT se týká fyzických i právnických osob, které překročí asimilační (osvobozující) práh a jsou v České republice registrovány k DPH. Asimilačním prahem pro hlášení INTRASTAT je myšlen součet fakturovaných částek odděleně do a ze zahraničí za kalendářní rok. V minulosti proběhly globální změny v hodnotách asimilačních prahů. Pro dovoz byl práh dříve 2.000.000,- Kč a pro vývoz 4.000.000,- Kč, nyní platí prahy pro dovoz i vývoz shodně ve výši 8.000.000,- Kč.

Dovozci a vývozci tedy při obchodování v EU, pokud jim dosud nenastala povinnost podávat statistická hlášení INTRASTAT, si musí sami průběžně sledovat, zda a od kdy, se případně stávají zpravodajskou jednotkou. Vykazování údajů ve statistickém hlášení INTRASTAT částečně vychází z integrovaného tarifu EU zvaného TARIC.

Celní služby samozřejmě provozujeme i včetně vykazování statistického hlášení INTRASTAT, které rádi zpracujeme i zákazníkům z jiných regionů.

 

Pokračovat na celní deklarace, obchod mimo EU

Informace

 

RYCHLÝ KONTAKT

Pevná linka: +420 414 115 006

Mobil:            +420 606 728 012

Email:          jksped@jksped.cz

Odpovědní formulář zde«

                         ...další kontakty zde«

Informace

8.ročník se konal 3.6.2017

 ...a opět jsme u toho...

Více informací  zde«

Důležité
 
NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

Poskytujeme náhradní plnění ve smyslu zákona č. 435/2004 Sb. §81 a vyhlášky č. 518/2004 Sb. IV části.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na info@jksped.cz

Novinka
 
PŘIJÍMÁME PLATEBNÍ KARTY

 

mastercard_visa

Nově jak u nás na provozovně tak u všech našich obchodních poradců lze online platit kontaktními i bezkontaktními platebními kartami VISA a MasterCard.