Offroad kurty

 

Vzhledem k odlišnému subjektivnímu pohledu každého jednotlivého uživatele z řad offroadových příznivců bychom rádi uvedli celou věc okolo značení a zatěžovacích sil textilních kurt na správnou míru.

Jednak všechny námi dodávané textilní vázací a manipulační prostředky jsou vyráběné obdobnou technologií tak, aby za určitých aspektů mohl být daný výrobek certifikován v souladu s normami. Mezi tyto aspekty patří hlavně způsob zamýšleného používání s ohledem na obecnou bezpečnost. V praxi to pak znamená obvykle mnoho omezujících nařízení, ke kterým je třeba přihlížet, a dále pak v určitém rozsahu předimenzování nebo chceme-li degradace parametrů daného výrobků, to záleží na úhlu pohledu.

Pro názornost můžeme uvést příklad, kdy plochá tkaná kurta s textilními oky na koncích bude mít dle normy EN 1492-1 stanovenou nosnost 2000kg v přímém závěsu avšak s nezbytným bezpečnostním koeficientem daným u textilií 7:1, čímž se udává minimální destrukční zatížení takového nového výrobku za ideálních podmínek na 14000daN. Proč a jak mají všechny vázací prostředky dle norem předepsané bezpečnostní koeficienty nemá pro účely tohoto článku význam, důležité pro nás v tomto momentě je pouze to, že pro zdvih má daná kurta nosnost 2000kg, ale skutečné zatížení snese mnohem vyšší.

Nyní nastává otázka, jaké skutečné zatížení je třeba uvažovat v terénu při offroadových radovánkách, kdy je vše ovlivněno faktory jako okolní teplota, opotřebení materiálu, svažitost terénu, dynamické rázy, způsob vázání, dostupnost nutných prostředků apod., přičemž je třeba říct, že nikdo z nás se podobnými záležitostmi v onom momentě nezabývá, ale pouze chce vyřešit posun vozidla v terénních podmínkách za pomoci notoricky známých a odzkoušených zařízení. Už samo offroadování je adrenalinová záležitost na hranici a mnohdy za hranicí bezpečnosti, tudíž co se kde píše nebo uvádí na štítku, stejně nikoho nezajímá, vše se zpravidla šíří "per huba" tedy dobrými či špatnými zkušenosti z jednoho na druhého. Proto zda je nějaká kurta stromovka vybavena normovaným štítkem, stejně ztrácí veškerou podstatu.

Pro nevěřící Tomáše a rejpaly níže uvádíme několik příkladů našich štítků, které mohou vypadat jakkoliv, jen by měly obsahovat údaje nezbytné pro dané použití. Pokud tedy někdo lpí na tom, mít na kurtě štítek, kde bude uvedeno výslovně 14000daN a frázi POUZE PRO OFFROAD či něco podobného, my s tím potíž nemáme, dodáváme totiž skutečně na míru. Fígl tkví pouze v tom, že stejně dostane stejnou, kvalitní a dobrou kurtu, jen si na ni bude muset počkat déle a zaplatí více, protože bude třeba separátně zavést do výroby.... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace

 

RYCHLÝ KONTAKT

Pevná linka: +420 475 501 804

HOTLINE:     +420 721 888 492

Email:           prodej@jksped.cz

Odpovědní formulář zde«

                         ...další kontakty zde«

Informace

8.ročník se konal 3.6.2017

 ...a opět jsme u toho...

Více informací  zde«

Důležité
 
NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

Poskytujeme náhradní plnění ve smyslu zákona č. 435/2004 Sb. §81 a vyhlášky č. 518/2004 Sb. IV části.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na info@jksped.cz

Novinka
 
PŘIJÍMÁME PLATEBNÍ KARTY

 

mastercard_visa

Nově jak u nás na provozovně tak u všech našich obchodních poradců lze online platit kontaktními i bezkontaktními platebními kartami VISA a MasterCard.