Kolečka pro paletové vozíky

 

Jednoduchá kolečka ve vidlicích (S)

Jednoduchá kolečka znamenají méně styčné plochy s podlahou a tedy i méně tření a valivého odporu. Proto se hodí na ideálně rovné povrchy. Vidlice s jednoduchými pojezdovými kolečky jsou navíc zcela vpředu opatřeny malými nájezdovými kolečky, která usnadňují vjíždění a vyjíždění do palet ze strany přes prkna. Na površích s byť malými nerovnostmi mohou paletové vozíky s jednoduchými kolečky především v nezatíženém stavu poskakovat a způsobovat zvýšenou hladinu hluku.

 

Tandemová zdvojená kolečka ve vidlicích (B)

Tandemová kolečka ve vidlicích jsou maximálně vhodná pro snazší překonávání nerovností jako např. pro přejezd přes práh, do výtahů, na rampy apod. Na rovných podlahách však mají kvůli téměř dvojnásobné styčné ploše za důsledek zvýšený valivý odpor a mohou tak vyžadovat zvýšené úsilí obsluhy.

 

Nylonová kolečka (N)

Z nylonu vyrobená kolečka jsou velice tvrdá a hodí se pro téměř ideálně rovné plochy jako např. rampy, haly, chodby apod., kde díky minimálnímu odporu a tření získává paletový vozík velkou setrvačnost a k jeho uvedení do pohybu je zapotřebí velice malé síly. Na nerovné povrchy jsou nylonová kolečka nevhodná, vozík může poskakovat, způsobovat hluk v nejhorším případě může docházet k odlamování povrchu koleček. Tato kolečka také velice špatně překonávají překážky jako kamínky atd.

 

Polyuretanová kolečka (P)

Polyuretanová kolečka jsou poněkud měkčí, více tlumí nárazy a způsobují méně hluku. Také dokáží absorbovat malé nerovnosti formou drobných kamínků či drátků, které se mohou do polyuretanu vtisknout. Polyuretanová kolečka jsou univerzální, vhodná téměř pro všechny druhy povrchů, na hladkých podlahách však vyvíjejí větší valivý odpor než kolečka nylonová. Paletové vozíky vybavené těmito kolečky jsou nejvíce rozšířené.

 

Powerthanová kolečka (W)

Powerthan je v podstatě polyuretan přepracovaný ze speciálně namíchaných směsí, které tomuto materiálu poskytují vylepšené vlastnosti. Powerthan se tak vyznačuje především extrémní tichostí při zachování dlouhé životnosti. Vhodný je jako alternativa polyuretanových koleček pro tiché, pietní nebo noční provozy a pro náročnější aplikace, vyžadující vysokou kvalitu a trvanlivost koleček.

 

Gumová kolečka (R-RA)

Z gumy se dodávají pouze kolečka hnací. Jedná se o nejpružnější a nejtišší materiál ovšem také s nejvyšším koeficientem tření a tedy i valivým odporem. Doporučujeme je proto pouze pro aplikace s vysokými nároky na minimální úroveň hluku eventuelně pro málo členité terény. Gumová kolečka jsou také vhodná pro mokré provozy a měkké plochy. Pro běžné halové provozy se zpravidla moc nehodí, protože obsluha musí při manipulaci s paletovým vozíkem vybaveným gumovými hnacími koly i na rovném povrchu vyvíjet větší sílu než např. s polyuretanovými koly. Alternativně se dodávají hnací kola vyrobená z antistatické gumy (RA).

 

Ocelová kolečka (I)

Jako ocelová se dodávají pouze kolečka do vidlic. Určena jsou především pro venkovní aplikace a provozy s extrémně členitým eventuelně horkým povrchem. Také se hodí pro provozy s čistým nebo sterilním prostředím.

 

Naše doporučení!!!

Pokud si i přes výše řečené nejste zcela jisti, jaká kolečka pro Váš paletový vozík zvolit, pak jako naprosto nejuniverzálnější kombinaci hnacích a pojezdových vidlicových koleček doporučujeme provední P/BP, tedy hnací kola polyuretan s tandemovými vidlicovými kolečky rovněž z polyuretanu. Toto provedení také nabízíme jako standard pro typ LHM 230, pro ostatní typy LHM 230 Pro a LHM 230 X je standardem W/BP, což znamená hnací kola z powerthanu a zdvojená vidlicová kolečka z polyuretanu.

V případě Vašich dotazů Vám však i rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.

 

 

Typ zjistíte po přesunutí kurzoru na pozici obrázku požadovaného provedení!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

Informace

 

RYCHLÝ KONTAKT

Pevná linka: +420 475 501 804

HOTLINE:     +420 721 888 492

Email:           prodej@jksped.cz

Odpovědní formulář zde«

                         ...další kontakty zde«

Informace

8.ročník se konal 3.6.2017

 ...a opět jsme u toho...

Více informací  zde«

Důležité
 
NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

Poskytujeme náhradní plnění ve smyslu zákona č. 435/2004 Sb. §81 a vyhlášky č. 518/2004 Sb. IV části.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na info@jksped.cz

Novinka
 
PŘIJÍMÁME PLATEBNÍ KARTY

 

mastercard_visa

Nově jak u nás na provozovně tak u všech našich obchodních poradců lze online platit kontaktními i bezkontaktními platebními kartami VISA a MasterCard.